Olympiad'19 - Bus Transport
Special Bus Service
Time Bus No Bus Route
6:40 A.M 14 Kovilpatti via Sattur
6:40 A.M. 6 Rajapalayam via T.Kallupatti
(Bus No: 17-31) - From Madurai
7:00 A.M 17 Yaadhava College,
Pandian Hotel,
Simmakkal,
Pandian Nagar,
Ayyar Bangla,
R.V. Patti
7:00 A.M. 18 Nagamalai,
P.P. Savadi,
Kutthiyar Gundu,
Thirumangulam Bus Stand,
Petrol Bulk.
7:00 A.M. 22 Surveyor Colony,
Thamarai Thoti,
Goripalayam,
Mulakkarai,
Vasanth Nagar,
Rayapallayam.
7:00 A.M. 21 Magapu pallayam,
Periyar,
Aandal Puram,
Pasumalai,
Paikarra,
Thirunagar,
Thoppur.
7:00 A.M. 20 Parktown,
Thammukam,
Arapallayam,
Guru Theatre,
Ponmeni.
7:00 A.M. 23 Mahatma Gandhi Nagar,
Kuddal Nagar,
Ram Nagar,
Sokkalinga Nagar.
7:00 A.M. 25 Samayanallur,
Theekathir,
Kalavasal,
PRC,
Alagappan Nagar.
7:00 A.M. 27 Anupandi,
Keelavasal,
Mahal,
Thavattu Santhai.
7:00 A.M 28 Melladai,
Anna Bus Stand,
Sethupathi School,
Madura College,
Pallanganatham,
Thiruparamkundram.
7:00 A.M. 29 Mattuthavani,
Anna Nagar,
Keelavasal.
7:00 A.M. 31 Avaniyapuram,
Therkkuvassal,
Crime Branch,
Kalaivani Theatre,
Mullai Nagar,
Sevarakkottai.
7:10 A.M 11 Sivakasi via Sithurajapuram (Bus Stand)
7:10 A.M. 12 Sivakasi via Villampatti Line
7:15 A.M 13 Aruppukottai Bus stand
7:30 A.M Van Kallakurichi
7:40 A.M. 15 Pandian Nagar
8:00 A.M. 7 Board Office, VNR.